آمدن آلمان رویترز بازداشت تروریسم مسافران

آمدن: آلمان رویترز بازداشت تروریسم مسافران فرودگاه هواپیما بازداشت شدن خبرگزاری رویترز هواپیمای ایرباس

گت بلاگز اخبار گوناگون ۹ فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های دنیا را بشناسید

در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بزرگ ترین کشتی های دنیا و اطلاعاتی در مورد هر یک از آن ها آشنا خواهیم کرد.

۹ فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های دنیا را بشناسید

۹ فروند از بزرگ ترین کشتی های دنیا را بشناسید

عبارات مهم : کمپانی

در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بزرگ ترین کشتی های دنیا و اطلاعاتی در مورد هر یک از آن ها آشنا خواهیم کرد.

به گزارش برترین ها، بسیاری از بزرگ ترین کشتی های دنیا از نوع نفت کش، کشتی های حمل بار و کشتی های مسافرتی بزرگ هستند. این ماشین های غول پیکر شاهکارهای مهندسی بوده و بیش از 90 درصد از کالاهای دنیا بدهید از جایی به جای دیگر انتقال یافته می شوند هرچند افراد زیادی نیز جهت سفر از کشتی های مسافرتی استفاده می کنند. از این رو نمی توان گفت که اندازه کشتی ها بسیار مهم انگاشته می شود.

با این شرایط هر چه سایز یک کشتی بزرگ تر باشد تکنولوژی ساخت آن نیز پیچیده تر خواهد بود لیکن این سازه های غول پیکر به سیستم پیشرانه بسیار بزرگ و نیرومند نیز نیاز دارند که بعضی از آن ها دیزلی و بعضی هسته ای هستند در حالی که بعضی دیگر نیز از انرژی باد و یا انرژی خورشیدی جهت تامین نیروی پیشرانه خود استفاده می کنند. اگر چه چنین ماشین های غول پیکری حجم قابل توجهی از دی اکسید کربن تولید شده است در زمین را به خود تخصیص داده شده است داده اند ولی وجود آن ها مهم بوده و این روزها تلاش های زیادی جهت ساخت کشتی هایی با موتورهای بهتر و سیستم های هیبریدی انجام می گیرد. در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بزرگ ترین کشتی های دنیا و اطلاعاتی در مورد هر یک از آن ها آشنا خواهیم کرد.

1- کشتی Knock Nevis

۹ فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های دنیا را بشناسید

بزرگ ترین کشتی که تاکنون ساخته شده است یک کشتی نفتکش به نام «Knock Nevis» است که در آخرین سفرش نام آن به «Mont» عوض کردن پیدا کرد. این سوپر نفتکش در نهایت در سال 2009 از دور خارج شد. نفتکش فوق بزرگ ترین شیء متحرک ساخت دست بشر بود که طول آن از ارتفاع ساختمان امپایر استیت نیز بلندتر بود. این نفتکش دقیقاً 458.45 متر طول داشته و وزن آن 260.941 تن بود. «Knock Nevis» در سال 1979 به وسیله کمپانی «Sumitomo Heavy Industries» در ژاپن ساخته شد و در سال 1988 در تنگه هرمز و در بحبوحه جنگ بین کشور عزیزمان ایران و عراق آسیب دید و سپس تعمیر شده است و نام آن به «Happy Giant» عوض کردن داده شد.

سپس در سال 1991 به وسیله کمپانی نروژی «Jorgen Jahre» خریداری شد و نام آن به «Jahre Viking» عوض کردن داده شده است و به مدت 13 سال با همین نام به یکه تازی در دریاها ادامه داد. در نهایت این نفتکش به وسیله کمپانی «Olsen Tankers» خریداری شده است و نام آن به «Knock Nevis» عوض کردن یافت. این کشتی بیش از 35 نفر خدمه داشت و سرعت آن با استفاده از یک سیستم پیشرانه که قطری برابر با 9 متر داشت به 30 کیلومتر در ساعت می رسید.

2-سوپرنفتکش های کلاس TI

در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بزرگ ترین کشتی های دنیا و اطلاعاتی در مورد هر یک از آن ها آشنا خواهیم کرد.

بزرگترین نفتکش هایی که هنوز هم در سرویس هستند سوپرنفتکش های کلاس TI می باشند که در واقع ناوگانی از نفتکش ها بوده و به چهار فروند TI آفریقا، TI آسیا، TI اروپا و TI اقیانوسیه اطلاق می شود. این نفتکش های غول پیکر در سال 2003 به وسیله کمپانی «Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering» در اوکپو کره جنوبی و جهت کمپانی «Hellespont» ساخته شدند. طول این کشتی ها از نفتکش «Knock Nevis» حدود 78 متر کوتاه تر بوده و حدود 380 متر طول دارند. وزن این نفتکش ها حدود 234.006 تن بوده و می توانند با سرعت حداکثری 30.5 کیلومتر در حالت کاملاً پر از نفت، در آب حرکت کند. دو فروند از این کشتی ها در سال 2010 به انبارهایی جهت ذخیره نفت تبدیل شدند ولی دو فروند دیگر هنوز در حال حمل نفت در دریاها هستند.

3- کشتی های Q-max

بزرگ ترین کشتی های حمل گاز طبیعی مایع در دنیا کشتی های موسوم به Q-max هستند. این کشتی ها وزنی بالغ بر 162.400 تن داشته و طول آن ها 345 متر هست. کشتی های Q-max گنجایش بیش از 266.000 متر مکعب گاز را داشته و با سرعت 36.114 کیلومتر در دریا حرکت می کنند. در کل 14 فروند از این کشتی ها وجود داشته و هر یک نام خاص خود را دارند. این کشتی ها به وسیله کمپانی های سامسونگ، هیوندای و دوو ساخته شده است و نخستین فروند از آن ها در سال 2007 به نام «Mozah» در کره جنوبی تکمیل شد. تمامی این کشتی ها به شرکت حمل و نقل گاز قطر با نام «نخیلات» تعلق دارند.

4- کشتی کانتینربر CSCL Globe

۹ فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های دنیا را بشناسید

در نوامبر سال 2014، مراسم نامگذاری بزرگ ترین کشتی کانتینربر دنیا با نام «CSCL Globe» برگزار شد. این کشتی نخستین فروند از پنج فروند کشتی 19.000 تنی بود که به وسیله خطوط حمل و نقل کانتینری چین در سال 2013 سفارش شده است بود. این کشتی به وسیله یک موتور الکتریکی با قدرت 77.200 اسب بخار تغذیه شده است و از لحاظ کارآیی موتور می توان آن را با دیگر کشتی های کانتینربری که 10.000 تن وزن دارند مقایسه نمود. این موتور حدود 20 درصد نسبت به دیگر کشتی های مشابه انرژی مصرف می کند.

در سال 2011 کمپانی «Maersk» سفارش ساخت 20 فروند از این کشتی های کانتینربر « Maersk Triple E Class» به ارزش 200 میلیون دلار جهت هر فروند را در قالب دو قرارداد به کمپانی کشتی سازی دوو ارایه داد. کشتی های سفارش داده شده است کمی کوچکتر از کشتی «CSCL Globe» بوده و 18.000 تن وزن دارند ولی از لحاظ طول و سرعت با این کشتی ها یکسان هستند. این کشتی های کانتینتربر در حال حاضر کارآمدترین کشتی ها از لحاظ مصرف بهینه سوخت هستند که در دریاها حضور دارند.

4- کشتی کانتینربر CSCL Globe

در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بزرگ ترین کشتی های دنیا و اطلاعاتی در مورد هر یک از آن ها آشنا خواهیم کرد.

کشتی مسافربری «Oasis of the Seas» در کنار دو کشتی مشابه دیگر به نام های «Allure of the Seas» و «Harmony of the Seas» بزرگ ترین کشتی های مسافربری امروز دنیا هستند که به وسیله کمپانی «Royal Carribean» ساخته شده است اند. این کشتی ها به ترتیب در سال های 2009، 2010 و 2015 ساخته شدند.

هر یک از این کشتی های مسافربری غول پیکر 360 متر طول داشته و می توانند حداکثر 6.296 مسافر را علاوه بر 2.394 خدمه در خود جای دهند. کشتی های فوق سریع ترین کشتی ها در سایز خود بوده و با سرعت حدود 42 کیلومتری در دریا حرکت می کنند و وزن هر یک از آن ها حدود 225.282 تن می باشد.

در درون این کشتی ها مکان های تفریحی و ورزشی کافی جهت سرگرم نگه داشتن مسافران ساخته شده است است که از آن ها می توان به شبیه سازهای موج سواری، سالن اسکیت و دیوارهای صخره نوردی به ارتفاع 13 متر، استخرهای شنا، یک زمین بسکتبال با اندازه واقعی و یک پارک ابی اشاره کرد. هزینه ساخت نمونه اول این کشتی های مسافربری بیش از 900 میلیون دلار برآورد شده است است که آن را به گران قیمت ترین کشتی تجاری تاریخ بشر تبدیل می کند.

6- کشتی مسافربری RMS Queen Mary 2

۹ فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های دنیا را بشناسید

بزرگ ترین کشتی اقیانوس پیمای حاضر در اقیانوس اطلس کشتی مسافربری « RMS Queen Mary 2» است بعد از کشتی ملکه الیزابت 2 برزگ ترین کشتی اقیانوس پیمایی است که از سال 1969 تاکنون ساخته شده است هست. این کشتی به وسیله ملکه الیزابت دوم در سال 2004 و به افتخار کشتی ملکه الیزابت اول نامگذاری شده است که ساخت آن در سال 1936 تکمیل گردید. کشتی « RMS Queen Mary 2» در حال حاضر تنها کشتی مسافربری قاره پیمایی است که بین بندر ساوتهمپتون و نیویورک فعالیت می کند. طول این کشتی 345 متر بوده و وزن آن 148.528 متر می باشد. همچنین این کشتی می تواند 2.620 مسافر را علاوه بر 1.253 خدمه در خود جای داده و با سرعت 56 کیلومتر در دریا حرکت می کند. اگر چه این کشتی در مقایسه با کشتی های مورد قبلی 15 متر کوتاه تر است ولی همچنان بزرگ ترین کشتی مسافربری اقیانوس پیما آشنا می شود.

تفاوت بین کشتی اقیانوس پیما با کشتی های مورد قبلی که به «کروز لاینر» مشهور هستند در این است که کشتی های اقیانوس پیما به منظور انتقال مسافر از نقطه ای به نقطه دیگر طراحی شده است اند در حالی که کشتی های کروز لاینز تفریحی بوده و بعد از گشت زدن در دریا به نقطه اول خود باز می گردند.

البته این تنها تفاوت نیست لیکن اقیانوس پیماها که جهت سفرهای طولانی طراحی شده است اند معمولاً با شرایط هوا بد در اقیانوس مواجه می شوند. به همین علت این کشتی ها باید محکم تر و قدرتمندتر از کروز لاینرها بوده و دماغه آن ها باریک تر و بلندتر باشد. کشتی های کروز لاینر معمولاً تنها در ایام تعطیلات فعالیت می کنند و به همین علت احتمال مواجهه آن ها با آب و هوای بد و شرایط ناگوار در دریا کمتر هست. سرعت جهت کروز لاینرها عنوان مهمی نیست و نسبت به اقیانوس پیماها در مصرف سوخت بهتر عمل می کنند.

7- کشتی جنگی USS Enterprise (CVN-65)

وقتی که پای کشتی های جنگی به میان می آید کشتی « USS Enterprise (CVN-65)» بدون شک بزرگ ترین کشتی جنگی ساخته دست بشر است که یک ناو هواپیما و هلی کوپتربر بوده و با سوخت هسته ای کار می کند. این کشتی غول پیکر تاریخچه پرفراز و نشیبی داشته و تا به امروز نیز به آن به چشم یک شاهکار مهندسی نگاه می شود. کشتی « USS Enterprise (CVN-65)» 342 متر طول دارد که آن را به بلند ترین کشتی در حال سرویس دنیا تبدیل می کند.

این کشتی بیش از 4.600 خدمه داشه و با سرعت 38.7 کیلومتر در ساعت در دریا حرکت می کند. این کشتی قرار بود بعد از 51 سال خدمت مداوم در سال 2013 از سرویس خارج شود که البته تاکنون خبری در این مورد مخابره نشده است ولی این بیشترین سال های خدمتی است که یک ناو در ناوگان دریایی ایالات متحده داشته است.

8- کشتی بادبانی The Club Med 2

کشتی بادبانی « The Club Med 2» در سال 1992 در بندر لو هاور فرانسه به اب انداخته شد و یکی از بزرگترین کشتی های بادبانی دنیا به شمار می آید. این کشتی 194 متر طول داشته و وزن آن به 14.983 تنمی رسد. کشتی « The Club Med 2» می تواند 386 مسافر را علاوه بر 214 خدمه در خود جای دهد. سرعت این کشتی به 19 تا 28 کیلومتر در ساعت رسیده و در حال حاضر به عنوان یک کشتی تفریحی عمل می کند.

این کشتی در آب های دریای مدیترانه و دریای آدریاتیک در فصل تابستان و دریای کاراییب در فصل زمستان به مسافران سرویس رسانی می نماید. کشتی «The Club Med 2» دارای 5 دکل بادبانی بوده که جهت جایگیری از سیستم الکترونیکی استفاده کرد و از کارآیی بسیار بالایی برخوردارند.

همچنین نیروی هفت بادبان آن که به وسیله کامپیوتر و دو موتور الکتریکی کنترل می شوند با چهار ژنراتور دیزلی به صورت ترکیبی عمل خواهند کرد. این سیستم هیبریدی به کشتی «The Club Med 2» امکان می دهد که دائماً بتواند بین سوخت و انرژی پاک گزینه بهتر را با توجه به شرایط گزینش نماید. این کشتی از دماغه کم ارتفاع تری نسبت به دیگر کشتی های مسافربری تفریحی برخوردار است که به آن امکان می دهد زیاد از دیگر کشتی ها با بنادر نزدیک شود. کشتی «The Club Med 2» معمولاً هنگام شب سفر کرده و هر صبح توقف می کند. همچنین این کشتی دارای سالن رقص باله، کازینو، محل برگزاری کنسرت موسیقی، سالن ورزش های آبی و بسیاری دیگر امکانات تفریحی است.

9- قایق غول پیکر PlanetSolar

یکی از چیزهایی که کمتر و به ندرت در صنعت کشتی سازی مورد استفاده قرار می گیرد انرژی خورشیدی هست. نیاز با داشتن صفحات خورشیدی بزرگ کار را جهت ساخت کشتی های مسافری یا باربر با استفاده از این ساختار مسئله کرده هست. با این وجود تیم سازنده قایق «PlanetSolar» یک قایق خورشیدی 31 متری ساخته که عرض آن 15 مرت است و می تواند 103.4 کیلووات انرژی خورشیدی را جهت تغذیه موتور 20 کیلوواتی خود جذب نماید. این قایق می تواند با سرعت 15 کیلومتر در ساعت حرکت نماید.

برای ساخت این قایق 60 تنی بیش از 24 میلیون دلار هزینه شده است است و بزرگ ترین قایق خورشیدی دنیا به شمار می آید. قایق «PlanetSolar» ساخت یک کمپانی در شمال آلمان است و در سال 2010 بعد از 14 ماه روند ساخت به آب انداخته شد. پنل های خورشیدی به کار رفته در این قایق با کارکرد 22 درصد عالی ترین عملکرد و کارکرد را در میان صفحات خورشیدی دارند.

واژه های کلیدی: کمپانی | اقیانوس | اقیانوس | انرژی خورشیدی | اخبار گوناگون

۹ فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های دنیا را بشناسید

۹ فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های دنیا را بشناسید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs